Jeżeli ledwo co zakończyłeś zadanie „Młot i kuźnia”, znajdujesz się w odpowiednim miejscu. W innym wypadku zaznacz na mapie znacznik zadania i udaj się do Komatsu. Tam odszukaj Yuną i porozmawiaj z nią. Ta zaprowadzi cię do kuźni, gdzie otrzymasz od Taki hak. Następnie wyjdź z budynku i porozmawiaj z Ryuzem. Razem z nim udaj się na spotkanie ze Słomianymi Kapeluszami, po czym ruszycie do fortu Yate. W pewnym momencie rozstaniecie się. 

Wtedy jedź wzdłuż góry, aż dotrzesz do zbocza klifu. Zejdź z konia i podejdź do urwiska, przy którym czeka cię sekwencja wspinaczkowa. Rozpędź się i zaczep się hakiem o gałąź. W tym celu wyskocz w powietrze i naciśnij R2. Następnie rozhuśtaj się i w odpowiednim momencie skocz, aby znaleźć się po drugiej stronie urwiska. Podobnie zrób w kolejnym przypadku. Po tym zaczep się o konar i wespnij po skale na górę. Kolejne przeszkody pokonaj także z pomocą haka i wspinaczki, aż dotrzesz na szczyt góry, a tym samym także do fortu. 

Standardowo na początku postaraj się wyeliminować jak najwięcej przeciwników po cichu. Wykorzystaj w tym celu hak – dzięki niemu dostaniesz się na wieże strażnicze. Jeżeli cię zauważą, dojdzie do walki z wieloma przeciwnikami, dlatego warto zadbać, aby stało się to jak najpóźniej. 

Twoim głównym zadaniem jest uwolnienie sześciu ludzi Ryuza. Znajdują się w klatkach w dolnej części fortu. Weź pod uwagę, że w jednej z nich znajduje się niedźwiedź. Jeśli nie zamierzasz wykorzystać go w starciu z Mongołami, lepiej go nie uwalniać. Postaraj się jak najszybciej wyswobodzić roninów, ponieważ będą w stanie pomóc ci w walce. Po uwolnieniu ich odbij fort z rąk Mongołów. Po zabiciu ostatniego z przeciwników uruchom alarm mieszczący się przy bramie. W ten sposób dasz sygnał Ryuzowi. Otwórz wrota i zaatakuj mongolskich niedobitków. W momencie zakończenia walki dojdzie także do zakończenia zadania. 

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]