Przed wejściem do świątyni Jogako porozmawiaj z Yuną. W ten sposób rozpoczniesz misję. Następnie zamień słowo ze swoimi sojusznikami: 

 • Norio, 
 • Kenjim, 
 • senseiem Ishikawą, 
 • panią Masako. 

Znajdziesz ich na obszarze kompleksu świątynnego. Na koniec ponownie porozmawiaj z Yuno. Po tym przeniesiesz się do portu Izumi. Wraz ze swoimi towarzyszami zaatakujesz go, aby odbić go z rąk mongolskiej armii. Walki będą toczyć się na terenie całego miasteczka, w których będą pomagać ci twoi sojusznicy. W końcu dotrzesz na wzgórze, gdzie spotkasz Norio. W tym momencie się rozdzielicie. 

Zamiast ruszać w stronę fortu, skieruj się do zamarzniętej rzeki. W tym czasie uważaj na łuczników, którzy stoją na wzgórzu. W końcu dotrzesz do osady. Z przeciwnikami możesz rozprawić się po cichu lub w otwartej walce – twój wybór. Choć przy tak dużej liczbie wrogów lepiej na początek przetrzebić ich szeregi skrytobójczymi atakami. Możesz też zamiast tego przebiec przez wioską, by jak najszybciej wejść na wieżę. Tak czy inaczej finalnie właśnie tam Jin ma się znaleźć. Po wejściu na szczyt budynku włączy się krótki film przerywnikowy. 

Następnie rozgrywkę będziesz kontynuować w innej części portu Izumi. Przed sobą będziesz mieć przeciwników, których możesz pozbyć się skrytobójczymi atakami. Przedostań się przez miasto. Możesz też przejść po dachach w kierunku mostu, nie zwracając na siebie większej uwagi. Dopiero tam zmierzysz się z dużą grupą przeciwników. 

Po rozprawieniu się z nimi przejdź na drugi koniec osady. Otwórz bramę, aby zmierzyć się z Khotun-chanem. Po raczej prostym pierwszym etapie walki przeciwnik zdecyduje się na odwrót, pozostawiając swoich podwładnych. Możesz z nimi walczyć, ale nie musisz. Równie dobrze możesz biec w stronę zamku, by dogonić bossa. Właśnie tam rozpocznie się druga faza walki. 

 • Oprócz walki z Khotun-chanem przyjdzie ci walczyć także z innymi jednostkami. Na początek skup się na walce z piechotą. 
 • Wykorzystaj pełnię możliwości twojego ekwipunku. Wspomagaj się łukiem oraz wszystkimi gadżetami i umiejętnościami, które posiadasz. 
 • Trzymaj bossa na dystans. Ma szeroki wachlarz ataków, które trudno przewidzieć. Lepiej zasypać go gradem strzał, a także rzucać w niego kunai czy bomby. 
 • Licz się z tym, że po pokonaniu pierwszej fali wrogów po chwili pojawią się kolejni. Pozbądź się ich jak najszybciej, aby kontynuować walkę z bossem. 
 • Po zadaniu kilku trafnych ataków boss wezwie większe posiłki. Pojawią się także łucznicy. W pierwszej kolejności skup się właśnie na nich. 
 • Jeśli spotka cię brak amunicji, rozejrzysz się po pokładzie. Znajdziesz tam wiele strzał, kunaiów i inne ważne przedmioty, które na pewno się przydadzą. 
 • Po zadaniu kolejnych poważnych obrażeń Khotun-chanowi pojawią się kolejni przeciwnicy. Szybko się nimi zajmij, żeby wrócić do bossa. Pamiętaj o łucznikach. 

Po zadaniu ostatniego ciosu Khotun-chanowi, automatycznie zostanie uruchomiony film przerywnikowy. Po nim przejmiesz kontrolę nad Jinem w momencie konnej jazdy u boku Yuny. Po chwili rozmowy dojdzie do zakończenia misji. 

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]