Skradanie się i skrytobójstwo w Ghost of Tsushima

Choć samurajowie raczej z tym się nie kojarzą, w produkcji od Sucker Punch możesz skradać się swoim bohaterem, a nawet dokonywać cichych zabójstw. Korzystając z dostępnych technik możesz sprawić, że Jin będzie trudnym do wykrycia duchem, który pozostaje w cieniu.

 

Ukrywanie i Skradanie Się

Podstawą ukrywania i skradania się jest kucnięcie. Robisz to wciskając gałkę prawego analogu (R3). Wtedy główny bohater jest trudniejszy do wykrycia. Do ukrywania się można wykorzystać także elementy otoczenia, takie jak:

  • wysoka biała trawa,
  • namioty Mongołów,
  • wysokie budynki (wrogowie nie zobaczą cię, jeżeli jesteś nad nimi).

Oprócz tego pod niektóre elementy można się wczołgać. Jeżeli pojawia się taka możliwość, na ekranie powinna pojawić się opcja interakcji o nazwie „Przeczołgaj się”. Aby z niej skorzystać, wciśnij R2.

 

Skrytobójstwo

Do tego Jin wykorzystuje swój krótki miecz tanto. Aby wyeliminować przeciwnika po cichu należy najpierw zadbać, aby pozostać niezauważonym. Po podejściu do nieświadomego przeciwnika na odpowiednią odległość na ekranie powinna pojawić się możliwość skrytobójstwa za pomocą kwadratu. Można to robić także atakując z góry.
Na początku zabójstwa będą bardzo powolne, jednak dokonując ulepszenia tanto można je znacznie przyspieszyć. Oprócz tego rozwijając odpowiednie Techniki (Seria skrytobójstwa oraz Mistrz serii skrytobójstw) można zabić do trzech wrogów jednocześnie.
Oprócz tego do cichego zabijania można wykorzystać łuk oraz dmuchawki ze strzałkami.

 

Przydatne Wyposażenie i Techniki

Wśród wielu elementów ekwipunku, jakie możesz zdobyć w Ghost of Tsushima, najbardziej przydatnymi podczas skradania się są:

  • dzwonek wietrzny – dzięki niemu możesz zwabić pojedynczego przeciwnika, aby dokonać na nim skrytobójstwa,
  • petarda – wabi wszystkich przeciwników w okolicy, na których następnie można wykorzystać atak obszarowy,
  • bomba dymna – przydaje się, jeżeli zostało się wykrytym, a chce się ponownie uciec wrogom z zasięgu wzroku.

Bardzo przydatnymi technikami są umiejętności związane ze skupionym słyszeniem. Pozwalają wykrywać wrogów z większej odległości, a także szybciej się poruszać, będąc niezauważonym.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]