Sensei i Uczeń

To kontynuacja wątku, który został rozpoczęty w misji głównej „Opowieść senseia Ishikawy”. Rozpoczyna się od rozmowy z Ishikawą, którego spotkasz w dojo w regionie Hiyoshi. Podążaj za nim. W trakcie podróży rozegra się rozmowa. Masz tam możliwość wybrania kwestii dialogowej, jednak to nie wpływa na przebieg konwersacji. 

Dotrzesz do kamiennej ściany. Wespnij się po półkach skalnych, aż dotrzesz na szczyt niewielkiej góry. Obejdź skałę, by ponownie spotkać się z mistrzem. Kiedy dialog zakończy się, zejdź po skałach i udaj się do niewielkiego obiektu na wzniesieniu. Zbadan brązowy worek przywieszony do płachty. Chwilę po tym rozpocznie się walka. Na początku wyeliminuj łuczników, a dopiero wtedy zajmij się przeciwnikami bez tarcz oraz pozostałymi. Po rozprawieniu się z nimi, pojawi się Ishikawa. Podejdź do niego i porozmawiaj z nim. 

Sensei podejdzie do ścieżki i uklęknie przed śladami. Zbadaj je. Potem podążaj drogą, wypatrując śladów na ziemi. Po chwili dotrzesz do zniszczonej osady, gdzie twoim zadaniem będzie uratowanie niewinnych ludzi. Musisz to zrobić niepostrzeżenie. Skradając się, wyeliminuj po cichu przeciwników. Zacznij od wroga, znajdujących się w zaroślach. Jeśli wtedy bandyci zauważą cię, szybko podbiegnij i zaatakuj strażnika z ikoną białej czaszki na czerwonym tle. Właśnie ten pędzi zabić więźniów. 

Kiedy zabijesz ostatniego przeciwnika, podejdź do wieśniaków i uratuj ich. Nastąpi krótka rozmowa. Następnie pomów z senseiem, co zakończy zadanie. 

 

Przeszłość Nigdy Nie Mija 

Misja zostanie odblokowana po zakończeniu zadania „Sensei i uczeń”. Porozmawiaj z senseiem Ishikawą w jego dojo. Jeżeli tam się nie znajdujesz, zaznacz misję na mapie i kieruj się za przewodnim wiatrem. Po dialogu rusz za postacią na tyły dojo. Tam na tarasie widokowym przyjrzysz się okolicy i wypatrzysz pięć charakterystycznych punktów. Po tym udaj się do nadmorskiej drogi. Kieruj się przewodnim wiatrem. 

W końcu dotrzesz do łąki, na której stoczysz bitwę z Mongołami. Będzie ci pomagać sensei Ishikawa. Standardowo, najpierw zajmij się łucznikami. Możesz także zająć się przeciwnikami po cichu. Po pokonaniu wrogów rusz w stronę mostu w pobliżu wybrzeża. Tam możesz wpaść w zasadzkę. Ukryj się za skałą i ostrzelaj łuczników znajdujących się po drugiej stronie. Pomocne może być pobliskie gniazdo szerszeni. W międzyczasie uważaj na piechotę, która także może cię atakować. W trakcie walki z nimi pilnuj, żeby ciągle być za dużym kamieniem. 

Po zakończeniu konfrontacji przejdź przez most i rusz w górę ścieżki. Tam ponownie zmierzysz się z łucznikami oraz innymi przeciwnikami. Rozpraw się z nimi w podobnym stylu, co poprzednio. Po uporaniu się z nimi, wyjdź zza bezpiecznej osłony i zabij niedobitków. Po zakończeniu życia ostatniego mongolskiego wojownika w okolicy, uzyskasz tajemniczą wiadomość dla senseia Ishikawy. Obejrzyj do końca film przerywnikowy, który jest zakończeniem tego zadania. 

 

Droga Łuku 

Podobnie jak poprzednie misje z cyklu Opowieści Ishikawy, to zadanie także rozpoczyna się w dojo senseia. Porozmawiaj z nim. Tuż po zakończeniu rozmowy rozpocznie się walka z Mongołami, którzy zaatakuję posiadłość. Na początek spróbuj wyeliminować ich jak największą liczbę za pomocą łuku. Kiedy dotrą w twoje pobliże, walcz wręcz. Po zakończeniu walki okaże się, że przeciwnicy atakują miasto Hiyoshi. 

Podążaj za senseiem Ishikawą w kierunku zabudowań. Najpierw dotrzesz do wzniesienia nad miastem. Tam przygotujesz się do bitwy. Zauważysz takie obiekty, jak: gniazdo szerszeni, zarośla i beczki, które na pewno przydadzą się podczas starcia. Po chwili rozpocznie się walka. Przeciwnicy będą atakować falami. W odpowiednim momencie strzelaj w elementy, które mogą spowodować duże obrażenia u przeciwników. Jeżeli skończy ci się amunicja, poszukaj jej na ziemi. Walcz wręcz dopiero w momencie, gdy wrogowie znajdą się tak blisko, że strzelanie z łuku okaże się nieefektywne. 

Po kilku minutach bitwy odeprzesz atak. Następnie porozmawiaj z senseiem Ishikawą. Usłyszysz tragiczną historię, po której zakończeniu misja dobiegnie końca. 

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]