Gracz w trakcie rozgrywki ma do dyspozycji dwa rodzaje łuku:

  • krótki,
  • długi.

Krótki Łuk

Gracz zdobywa go już na początku rozgrywki w opowieści senseia Ishikawy. To jedna z najprzydatniejszych broni w grze. Szczególnie w przypadku osób, które zamierzają się skradać. Jeżeli zamierzasz regularnie korzystać z krótkiego łuku, rozważ wykupienie techniki o nazwie Koncentracja, która tymczasowo spowalnia czas podczas mierzenia z łuku. Do krótkiego łuku istnieją dwa rodzaje amunicji.

Strzała

Zwykła strzała, która idealnie sprawdza się na polowaniu oraz przy trafieniu w głowy przeciwników, którzy nie posiadają hełmu. Dostępna jest od razu po ukończenia misji „Opowieść senseia Ishikawy”.

Aby ją wybrać, wykonaj następującą kombinację przycisków: L2 + strzałka w górę + kwadrat.

Płonąca strzała

W momencie trafienia przeciwnika podpala go. Można także podpalić za jej pomocą białą trawę. Wróg, który w nią wejdzie, także zostanie podpalony. Dobrze sprawdza się także w walce z niedźwiedziem. Aby zdobyć płonącą strzałę, należy ukończyć zadanie poboczne „Droga łuku”.

Aby ją wybrać, wykonaj następującą kombinację przycisków: L2 + strzałka w górę + trójkąt.

 

Długi Łuk

Jest szczególnie przydatny w drugiej połowie rozgrywki. Przeciwnicy noszący ciężkie pancerze nie są podatni na ataki z krótkiego łuku. Strzał z długiego jest w stanie przebić hełm, a co za tym idzie – wyeliminować ciężko uzbrojonego przeciwnika. Pewną wadą długiego łuku jest fakt, że nie można z niego strzelać podczas kucania. Aby zdobyć długi łuk, ukończ mityczną misję poboczną „Klątwa Uchitsunego”. Istnieją do niego dwa rodzaje amunicji.

Ciężka Strzała

Odpowiedniczka strzały przeznaczonej do krótkiego łuku. Warta użycia jedynie na przeciwników, których głowy chroni hełm. Amunicja jest dostępna od razu po ukończeniu misji „Klątwa Uchitsunego”.

Aby ją wybrać, wykonaj następującą kombinację przycisków: L2 + strzałka w prawo + kwadrat.

Wybuchowa Strzała

Ze względu na ogromną siłę rażenia i spory zasięg może zostać uznana za najskuteczniejszą broń w grze. Strzała z ładunkiem wybuchowym jest w stanie zadać naprawdę poważne obrażenia pokaźnej liczbie graczy. Po wybuchu wystarczy tylko podbiegnąć i zająć się przeciwnikami, którzy zostali tylko zranieni. Podobnie jak w przypadku ciężkiej strzały, uzyskujesz ją po ukończeniu misji „Klątwa Uchitsunego”.

Aby ją wybrać, wykonaj następującą kombinację przycisków: L2 + strzałka w prawo + trójkąt.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]