Flet

Ten przedmiot zupełnie nie przydaje się w walce, jednak umożliwia zmianę pogody. Aby na nim zagrać, należy przesunąć palcem w lewo na panelu dotykowym kontrolera. Po zakończeniu pieśni pogoda w otoczeniu się zmieni, jednak są pewne ograniczenia – w środku nocy nie ma możliwości przywołania słonecznej pogody.

Gracz ma do wyboru cztery pieśni. Można je znaleźć po wejściu do menu pauzy. Tam należy przejść do zakładki Sprzęt, a następnie wybrać Akcesoria, gdzie znajdzie się ikonę fletu. Po naciśnięciu w nią można zobaczyć cztery pieśni:

  • Ciepłe Objęcia Słońca – pogoda słoneczna,
  • Lament Burzy – powodująca burzę,
  • Cienie We Mgle – przywołująca mgłę,
  • Pieśń Deszczu – wywołująca opady deszczu.

Na początku rozgrywki ma się do dyspozycji tylko pierwszą pieśń – Ciepłe objęcia słońca – która wywołuje słoneczną pogodę. Aby odblokować kolejne należy zebrać świerszcze. To znajdźki, które można znaleźć na cmentarzach. Wydają charakterystyczny dźwięk i są schowane w klatkach.

Pogoda ma jedynie rolę estetyczną. Nie wpływa w żaden sposób na rozgrywkę, więc niezależnie od tego, czy słońce świeci, czy jest schowane za chmurami, przeciwnicy mogą w takim samym stopniu wykryć bohatera.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]