Zadanie zostanie odblokowane po zakończeniu misji „Nowy horyzont”. Udaj się do posiadłości Sakaiów. Wejdź do domu i rozejrzyj się po wnętrzu. Następnie odnajdź pomieszczenie, w którym powinna znajdować się zbroja Sakaiów. W momencie wejścia do niego, pojawi się niania Jina. Idź za nią. Zaprowadzi cię przed cmentarz, gdzie spotkasz się z Taichim. Następnie wejdź w głąb nekropolii, gdzie znajdziesz miejsce do haiku. Ułóż krótki wiersz na podstawie wybranych wersów. W ten sposób oddajesz hołd swojemu ojcu. 

Wróć do posiadłości. W razie wątpliwości posiłkuj się wiatrem przewodnim. Tam odnajdziesz zbroję klanu Sakaiów, którą Jin założy. Następnie przeniesiesz się przed posiadłość. Wyzwij prowokacją na pojedynek Słomiane Kapelusze. Pokonaj ich w próbie prowokacji lub w walce. Po pokonaniu wrogów pomów z Yuriko, by po tym za nią podążyć. W pewnym momencie rozstaniesz się z nią i pójdziesz w kierunku starej przeprawy znajdującej się w sąsiedztwie wioski Kishibe, która jest kontrolowana przez Mongołów. Odbicie jej nie jest wymagane do zakończenia misji. 

Wiatr zaprowadzi cię pod most, gdzie odnajdziesz roślinę. Przekradnij się obok strażników. Możesz to zrobić, płynąc wzdłuż rzeki. Zbierz niezbędny składnik do wykonania dmuchawki, a następnie wróć do Yuriko. Podążaj za nią wierzchem, aż dotrzecie do opuszczonego obozowiska. Tam twoim zadaniem będzie zebranie niebieskich kwiatów. Jeden znajduje się po lewej stronie ogniska, a pozostałe dwa po prawej. Przekaż rośliny Yuriko, która przygotuje dmuchawkę. Traf za jej pomocą w dwóch wrogów. Po tym porozmawiaj z Yuriko, aby zakończyć zadanie. 

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]