Ghost of Tsushima_20200707120126

Zadanie zostanie odblokowane po zakończeniu misji „Tchórz Yarikawy”. W mieście porozmawiaj z Taką i spotkaj się z Yuną w warowni – najwyższym budynku w Yarikawie. Przed wejściem spotkasz Ujimasa – możesz z nim porozmawiać, jednak nie jest to niezbędne. Wespnij się na szczyt wieży, gdzie czeka na ciebie towarzyszka. Tam dojdzie do pogawędki zakrapianej sake, w trakcie której miasto zostanie zaatakowane. Zejdź z wieży i rusz w kierunku głównej bramy. W momencie, kiedy się do niej zbliżysz, pojawią się przeciwnicy. 

Gdy się z nimi uporasz, udaj się do kolejnej bramy. Tam stoczysz kolejne starcie, po którym przeciwnicy się wycofają. Aktywuje się scenka przerywnikowa, która przeniesie cię nad rzekę. Wejdź na brzeg i postaraj się omijać wrogów. Jeżeli zaalarmujesz wrogów, zaatakuje cię liczna grupa przeciwników. Wejdź na wzniesienie, gdzie znajdują się działa oblężnicze. Przemknij obok łuczników. Następnie stocz walkę z mongolskimi żołnierzami pilnującymi maszyn oblężniczych. Kiedy ich pokonasz, zniszcz broń. 

Po tym zejdź ze wzgórza po ścianie. Znajdziesz się w mongolskim obozie, jednak przeciwnicy są odwróceni do ciebie tyłem. Możesz bez problemu eliminować ich skrytobójczymi atakami. Przez główną bramę wejdź do miasta i kieruj się na główny dziedziniec. Po otworzeniu wrót rozpocznie się walka z bossem. Poniżej kilka wskazówek, jak sobie z nim poradzić: 

  • przeciwnik korzysta głównie z jednego rodzaju ataku, którego nie da się zablokować, dlatego rób uniki w bok i wyprowadzaj kontrataki, 
  • uważaj, ponieważ wróg może atakować podwójnie, dlatego zachowaj czujność, 
  • po podpaleniu swojego miecza wojownik będzie zadawał obrażenia rozłożone w czasie, na nie szczególnie uważaj. 

Po pokonaniu bossa uruchom tryb postawy ducha (jednoczesne wciśnięcie lewej i prawej gałki pada – L3 + R3) i wyeliminuj wrogów znajdujących się w pobliżu. Następnie przepędź Mongołów, ścierając się z nimi na moście, a także za nim. Wtedy aktywuje się scenka przerywnikowa kończąca zadanie.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]