Przyszedł czas na wyswobodzenie wuja. Zaznacz na mapie znacznik misji. Przywołaj wiatr, aby zaprowadził cię do kuźni w Komatsu. Tam spotkasz Yunę. Po krótkiej scence przerywnikowej gra przeniesie cię w okolice zamku Kaneda. Jeżeli chcesz, porozmawiaj z panią Masaką, Ishikawą, Kenjim i Taką, którzy przybyli cię wesprzeć w walce. Wyraź gotowość do działania, rozmawiając z Yuną przy ognisku. Następnie rusz w stronę skał. Wespnij się po gałęzi wyżej. Tam czeka cię sekwencja wspinaczkowa. 

Wspinaj się po kolejnych konarach i wykorzystuj hak z liną. W końcu przedostaniesz się do palisady, w której odnajdziesz dziurę. Możesz się przez nią przecisnąć. Najpierw unieszkodliw alarm. Po cichu wyeliminuj znajdujących się tam Mongołów i przejdź do budynku, w którym zawalczysz z kolejnym wrogiem. Z budynku wyjdź drugą stroną, gdzie znajduje się plac, na którym dwójka strażników strzegących alarm. Pozbądź się ich i wpuść do środka sojuszników. 

Następnie razem z Masako wejdź po schodach na wyższy dziedziniec. Tam stoczycie kolejną walkę z Mongołami, po której dojdzie między wami do rozmowy. Po chwili rozdzielicie się. Dalej przejdź przez pierwszy most – spotkasz tam Yunę – zaatakuj razem z nią przeciwników strzegących głównego mostu. Po zakończeniu walki przejdź na drugą stronę. Tam zorientujesz się, że brama jest zamknięta. 

Po prawej stronie znajduje się skalna ściana. Zeskocz po niej na niższą półkę, a potem jeszcze na kolejną. Po belkach przedostań się na drugą stronę i z pomocą liny z hakiem wespnij się wyżej. W ten sposób dotrzesz do palisady górnej części zamku. Ponownie przeciśnij się przez nią, podejdź do bramy i otwórz ją. Następnie czeka cię kolejna konfrontacja. Na początek skup się na słabszych przeciwnikach. Przywódcę pozostaw na koniec. 

Po pokonaniu wszystkich Mongołów przejdź przez główny dziedziniec i wejdź po schodach. Tam przez kolejną dziurę w palisadzie przejdź do wnętrza. Tam dojdzie do scenki przerywnikowej, po której dojdzie do walki z niespodziewanym, bardzo trudnym przeciwnikiem. Jego ataki są szybkie i mocne, przez co możliwe, że podejmiesz co najmniej kilka prób poradzenia sobie z nim. Poniżej kilka przydatnych wskazówek: 

  • atakuj po poprawnym wykonaniu parowania lub uniku, jednak zachowaj czujność – przeciwnik może wykonywać dwa ataki z rzędu, 
  • moment zderzenia ostrzy to znak, że lepiej się wycofać, 
  • po idealnym parowaniu lub uniku czas na chwilę zwolni – to dobry moment na kontratak, 
  • pamiętaj, że w każdym momencie możesz zmienić poziom trudności. 

Po zakończeniu walki zaatakują cię kolejni Mongołowie. Skup się w pierwszej kolejności na łucznikach, a dopiero potem zajmij się resztą. Potem przejdź przez bramę i most, za którymi czekają kolejni przeciwnicy. Następnie dotrzesz do zamku. Otwórz bramę i wejdź do środka. Tam ponownie dojdzie do konfrontacji. Wejdź po drabinie na kolejne piętra i pokonuj kolejnych napotkanych przeciwników. W końcu dotrzesz do pomieszczenia, w którym znajdziesz wuja Shimurę. Tam czekają na ciebie kolejni wrogowie. Kiedy się z nimi rozprawisz, możesz uwolnić postać niezależną. 

Następnie akcja przenosi się przed zamek. Tam razem z Shimurą stoczysz walkę z mongolskim oddziałem. W jej trakcie sojusznik może zostać powalony. Wtedy natychmiast rusz mu na pomoc. Po zakończeniu pierwszego starcia pojawią się towarzysze Jina – Yuna, pani Masako i sensei Ishikawa. W tym momencie dojdzie do konfrontacji z kolejnym oddziałem. Po pokonaniu ostatniego oponenta misja kończy się i automatycznie rozpoczyna kolejna – „Nowy horyzont”. 

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]